IISIGN - Inteligentní osvětlení dopravního značení

Výzkum a vývoj inteligentního osvětlení dopravního značení a zároveň výzkum a vývoj v oblasti sběru a vyhodnocení dopravních dat za účelem zvyšování bezpečnosti na silnicích.

Využití nejmodernějších ICT řešení a v souladu s aktuálním trendem budování konceptu Smart Citites včetně návaznosti na využití ekologického nabíjení baterií pomocí fotovoltaických článků.

Inteligentní osvětlení

Sběr dopravních dat

Vyhodnocování dat o podmínkách provozu

Co je IISIGN?

Nové řešení se skládá z hardwaru a softwaru. Hardware představuje samotnou elektroniku s osvětlením, baterií, fotovoltaickým článkem a podpůrnou elektronikou pro detekci provozu a chodců, elektronikou pro monitoring teploty, vlhkosti a okolního jasu.

Software umožňuje sběr dat a následné zasílání informací zjištěných pomocí instalovaných senzorů v zařízení. Kombinací těchto prvků vzniklo unikátní inteligentní osvětlení, které nejenže zefektivňuje viditelnost dopravních značek a důležitých dopravních sdělení, ale díky zabudování senzorů v HW prvku jsou značky schopny samy vyhodnocovat okolní prostředí.

Jak IISIGN funguje?

Hlavním přínosem kromě samotného inteligentního osvětlení je následný sběr a vyhodnocování dat o dopravních podmínkách a provozu, který je realizován centrálně na vzdáleném serveru, kam jsou data zasílána.

Přístup k datům je umožněn zástupcům municipalit, dopravním společnostem, dopravním podnikům, společnostem řízených státem s dohledem nad dopravní infrastrukturou, popř. všem, kteří využívají řešení iisign.

Zainteresování uživatelé mají k dispozici aktuální data v reálném čase tzv. on-line, a to nejen o stavu dopravy a pohybu chodců na pozemních komunikacích, ale také o okolních podmínkách jako je teplota, vlhkost a okolní jas. Inteligentní dopravní značka posílá provozní data o sobě samé, jako je například stav baterií, využití fotovoltaiky a stav komunikace.

Inteligentní dopravní značka umí na základě vyhodnocení situace použít různé tóny barev a další funkce, jako je například blikání či podsvícení okolí. Čidla, která reagují na pohyb, společně s monitorovacím systémem zvyšují bezpečnost přechodů pro chodce. Celý systém je schopen informovat řidiče a generovat aktuální informace o dopravě, stejně tak je možné exportovat data pro účely tzv. telemetrie.

Navrhované řešení využívá napájení ze slunečního záření a je tedy velmi ekologickým řešením s ohledem na udržitelnost energetiky a materiálových zdrojů.

Projekt je nyní ve fázi hledání obchodních partnerů a certifikace výrobků.

Více informací, popis systému, typy značek najdete na www.iisign.cz

Vstupte s námi do světa elektroniky

Kontaktujte nás ještě dnes a společně prozkoumáme možnosti, jak vaše vize přetvořit v úspěšné projekty.